Gembird ABS Filament 1.75mm / 1kg (3DP-ABS1.75-01-W)
Saadaval
Ainult 2 järgi
Artikkel
IT_46332_3DP-ABS1.75-01-W
Tarneaeg kuni 4 päeva
  •  Vastus päeva jooksul
  •  Intressimäär alates 9,5%
  •  Mugav maksegraafik
  •  Saatmine samal päeval
  •  Lisainformatsioon
Features:
High strength
Low density: the model is lightweight when printing a larger volume
Applicable to various 3D printers
Specifications:
Material: ABS plastic
Diameter: 1.75 mm
Weight: 1 kg / spool
Length: about 400 m
Density (at 21.5 ° C): 1.01 g / cm³
Melt flow index (after 10 minutes, 2.16 kg): 5
Melting point: 225 - 240 ° C
Heating-deformation temperature (at 0.455 MPa): 85 ° C
Yield strength (at 5 mm / min): 45 MPa
Impact toughness_ 16 kJ / m²
Severe destruction: 30%
Diameter (accuracy): 1.75 ± 0.05 mm
Spool dimensions: 200mm (diameter) x 67mm (height) x 53mm (center hole)
System requirements: 3D printer with 1.75mm extruder and temperature around 230°C, suitable for ABS
ColorWhite
MaterialsPlastic, aluminium
ManufacturerGembird
Lisainfo
BrändGembird
EAN8716309088381
Tarne aegTarneaeg kuni 4 päeva
0
Rating:
0% of 100
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Gembird ABS Filament 1.75mm / 1kg (3DP-ABS1.75-01-W)